O mně

Celý svůj profesní život se věnuji prosazování udržitelné energetiky.

Vystudoval jsem bakaláře na odborné fyzice a jako závěrečnou práci připravil zjednodušený energetický posudek školní budovy. Na magistra jsem zakončil environmentální studia a diplomová práce se věnovala vazbě rozvoje obnovitelných zdrojů energie a demokratizace společnosti.

Poté jsem řadu let pracoval v Hnutí DUHA. Poté 3 roky sloužil na Ministerstvu životního prostředí jako poradce ministrů a ředitel odboru udržitelné energetiky a dopravy. A poslední mé zapojení bylo 11 let v pozici ředitele Šance pro budovy, profesního svazu energeticky úsporného stavebnictví, který jsem od roku vybudoval v respektovanou organizaci.

Mimo české prostředí jsem také často v Bruselu věnoval nastavování evropské legislativy a ekonomických nástrojů. Také jsem spoluzakládal Central and Eastern European Energy Efficiency Forum a rozšířil tak svůj záběr také do regionu střední a výchdní Evropy.

Od července 2021 se pak vrhám do nové etapy. Založil jsem poradenskou společnost Budovy21. Kvalitní budovy pro 21. století. Založená v roce 2021. A oko přece bere.

Written by
budovy21cz